ND GRUP şirketlerinden biri olan TRASBEST, ekibinde uzun yıllar ASBEST sektöründe tecrübeye sahip yönetim kadrosunu barındıran, İstanbul merkezli bir Asbest tespit, söküm ve bertaraf firmasıdır.

Profesyonel, genç, dinamik ve modern yönetimi; Kaliteden ödün vermeyen güvenilir yapısıyla temelleri 2007 yılında atılmış olan ND Grup,  İnşaat,  Mimarlık – İç Mimarlık, Dental ve Medikal Tasarım ile Mobilya İmalat, Asbest Ölçüm, Denetim ve Raporlama sektörlerinde faaliyet göstermektedir. ND Mimarlık Müh. İnşaat, Trasbest, Denttasarım ve Klinik Mobilyaları markaları ile bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında birçok başarılı projeye imza atmıştır. ND GRUP’un ulaştığı başarının arkasında, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, şirketimizi Dünya’ya açık tutmakta yurtiçi ve yurtdışı projelerimizde önemli başarıları getirmektedir.

ND Grup son derece nitelikli olan teknik kadrosunu gün geçtikçe genişletmekte, şirket içi ve şirket dışı sürekli eğitimlerle ekibindeki çalışma arkadaşlarının uzmanlığını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmakta, devamlı gelişen ve başarılı projelere imza atan bir firma olarak ülkemizde kalkınmaya katkılarda bulunmaya devam etmektedir. Sektöre ivme kazandıran bir güç olmak adına sağlam, dinamik ve uzman yapısıyla çalışmakta, projeler üretip uygulamakta ve çağın gelecek vadeden iş kollarında araştırmalarını sürdürmektedir.

TRASBEST merkez ofisi, İstanbul-Beşiktaş’ta bulunup, tüm Türkiye’de; Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’daki bazı ülkelere hizmet vermektedir. Konusunda uzman, deneyimli ve sertifikalı ekibimizle, Asbest araştırmalarını yürütürken tüm müşterilerimize güvenli, rahat ve sağlıklı çalışma ve yaşam alanları sağlarız. Asbest araştırma faaliyetimizi; endüstriyel sahalarda, ticari alanlarda ve hatta konutlarda sunmaktayız. Tüm illerde Asbest raporu hizmeti: İstanbul Asbest Raporu, İzmir Asbest Raporu, Ankara Asbest Raporu, Kocaeli Asbest Raporu, Antalya Asbest Raporu, Bursa Asbest Raporu, Adana Asbest Raporu, Mersin Asbest Raporu, Aydın Asbest Raporu, Muğla Asbest Raporu, Edirne Asbest Raporu, Tekirdağ Asbest Raporu.

Üst yönetimimiz;  Birleşik Krallık Sağlık ve İş Güvenliği Bakanlığı (United Kingdom Health and Safety Executive)’nın P402 (Asbest Analizi), P405 (Bina ve Yapılarda Asbest Yönetimi) ile W504 (Asbest Tespiti, Kontrolü ve Analizi) programlarında, Asbest söküm uzmanlarımız ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güveliği Enstitüsü Müdürlüğü (İSGÜM)’ün Asbest Söküm Uzmanı programında yeterliliğe sahiptir.

Oldukça karmaşık yasalar ve mevzuatların uygulandığı Asbest konusundaki ihtiyaçlarınızda uzman kadromuz samimi ve profesyonel bir yaklaşımla yanınızda olacaktır. Tüm personelimiz; sertifikalı olup, Türkiye’deki çok çeşitli bina asbest envanter raporu, endüstriyel tesis ve gemide Asbest Araştırması ve Numune Örneklemesi yapmıştır.

Çalışma ve İş Güvenliği Yasalarındaki son düzenlemelere uygun olarak, tesisinizde daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmanızda yol haritası sunuyoruz. En üst kalitedeki hizmeti ve profesyonel raporunuzu hızla alacağınızı taahhüt ediyoruz.

Asbestin iyi koşullarda bulunması halinde sökülmeden kalabilir. Bu durumda, yıllık denetimleri ve mekan ölçümlerini yaparak, tarafınıza durum tespit raporunu sunuyoruz. Asbest, kötü koşullarda ise mutlaka çok iyi bir yöntem, süreç ve profesyonel ekiplerce sökülmeli ve uzaklaştırılmalıdır.

Türkiye’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından   25 Ocak 2013 tarihinde yayımlanan 28539 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “ASBESTLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK ve GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” ile ASBEST üretimi, işlenmesi, ithalatı, ihracatı ve kullanımı yasaklanmakla birlikte SÖKÜM, YENİLEME ve BAKIM işlerinin de SERTİFİKALI UZMAN personeller tarafından ve yine UZMAN DENETÇİLER gözetiminde yapılması hükme bağlanmıştır.

Uluslararası anlamda bizi bir adım ileriye götüren çalışmalarımızın temelinde Dünya genelindeki çalışmaları yakından takip etmemiz, uzmanlıklarımızı yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerle sürekli olarak desteklememizdir.

ND Grup ailesi olarak köklü ve güçlü yapımızla gelecek nesillere övünülecek eserler bırakmak, dünya standartlarında global bir şirket haline gelerek ülkemizi dünya inşaat sektöründe en iyi şekilde temsil ederek ülkemize değer katmak, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ederek toplumsal gelişime katkı sağlamak en önemli hedeflerimizdir.

Asbest konusunda tecrübeli ekibimiz ile, insan faktörünün önceliğine inanan, kaliteli hizmet yolunda büyüyoruz.

“Ekibimiz”

Durmuş ÜSTDAĞ

Durmuş ÜSTDAĞ

  Mimar-Asbest Söküm Uzmanı

  Nurgül AKGÜNDÜZ ÜSTDAĞ

  Nurgül AKGÜNDÜZ ÜSTDAĞ

   Yüksek Mimar

   Nezih Mustafa YUTMAZ

   Nezih Mustafa YUTMAZ

    Asbest Söküm Uzmanı - HazMat Uzmanı

    Süleyman AYDIN

    Süleyman AYDIN

     Makine Mühendisi-İş Güvenliği Uzmanı (A)